Lucrări binecuvântate la Biserica Ortodoxă Iermata

Lucrări importante pentru Biserica Ortodoxă Iermata au fost finalizate în urmă cu puţin timp. La începutul lunii noiembrie acestea au fost preluate şi binecuvântate. Aceste lucrări au fost făcute din fondurile strânse de enoriaşi, din alocările din bugerul Primăriei Seleuş , dar şi o contribuţie din partea Consiliului Judeţean Arad.

Consiliul Județean a sprijinit financiar lucrările de la biserica din Iermata. Am participat astăzi la preluarea si binecuvântarea acestora. Ne implicăm, pe cât putem, în susținerea, repararea și renovarea lăcașelor de cult, indiferent de confesiune, fiindcă este convingerea mea fermă că sănătatea spirituală este la fel de importantă ca sănătatea fizică”, a declarat Iustin Cionca, prşedintele Consiliului Judeţean Arad.

Comuna Seleuș - județul Arad © 2016 Frontier Theme